Clarendon Marathon Relay
1 October 2017
Provisional Results

Show Splits

Marathon Relay - 42.196Km

Pos'nTeam NameClassBibTimePace
1stAndover Athletics
Leg 1: Dylan George Leg 2: Paddy Turner Leg 3: Jack Butt Leg 4: Jordan Davies
Mens Relay405203:02:2704:19
2ndBlood, Sweat and Beers
Leg 1: Sarah Shedden Leg 2: Sarah Gurney Leg 3: Susy Perry Leg 4: Sam Parkinson
Womens Relay401403:17:0804:40
3rdTotton 1
Leg 1: Steve Wallington Leg 2: Neil White Leg 3: Daniel Hull Leg 4: Robbie Barlow
Mens Relay400503:22:4904:48
4thHyde Rangers
Leg 1: Matt Grote Leg 2: Steve Cluett Leg 3: Rob Porter Leg 4: Jenny Grote
Mixed Relay400403:26:3604:53
5th17 P&M Regt RLC Vet Runners (Red
Leg 1: john Bodys Leg 2: Team Red 2 Leg 3: Team Red 2 Leg 4: Team Red 2
Mixed Relay401203:28:4604:56
6thRoyal Navy Ladies
Leg 1: Penny Freeman Leg 2: Katharine Armstrong Leg 3: Jennifer Jenks Leg 4: Nicola Little
Womens Relay402803:32:1505:01
7thCirque du Sore Legs
Leg 1: Rachel Gibbs Leg 2: Donna Gavin Leg 3: Alicia Jarman Leg 4: Angela Laycock
Womens Relay402703:34:3505:05
8thGinger Huskies
Leg 1: james lewington Leg 2: Kevin Lamport Leg 3: Rhia Tapper Leg 4: Bex Cleary
Mixed Relay403003:39:5305:12
9thWorthy Runners
Leg 1: Michael Morris Leg 2: Matt Greenhall Leg 3: Doug Warden Leg 4: Tom Reid
Mens Relay403603:40:4605:13
10th2 Girls not 4
Leg 1: Sam Scott Leg 2: Sam Scott Leg 3: Lucy Zirbser Leg 4: Philippa May
Womens Relay402903:41:0005:14
11thSandhurst Joggers
Leg 1: Graham Robinson Leg 2: Alison Jones Leg 3: Fiona Slevin-Brown Leg 4: Graham Meek
Mixed Relay403303:42:4805:16
12thEastleigh parkrunners
Leg 1: Michael Selby Leg 2: Ian Street Leg 3: Matthew Sprack Leg 4: Chris Goodhead
Mens Relay400203:44:1305:18
13thTotton 2
Leg 1: Neil Cameron Leg 2: Peter Mills Leg 3: Andrew Warrew Leg 4: Chris Barnes
Mens Relay400603:47:1705:23
14thTotton 4
Leg 1: Marlene Letheren Leg 2: Vivien Alexander Leg 3: Angela Soffe Leg 4: Rebecca Rees
Womens Relay400903:50:1005:27
15thGysin Warr
Leg 1: Henry Warr Leg 2: Matt Stride Leg 3: Tom Luke Leg 4: Paul Rowland
Mens Relay400103:53:2405:31
16thX up foursome
Leg 1: Graham Steele Leg 2: Pat Daas Leg 3: Shaun Kara Leg 4: TBC
Mixed Relay401604:02:1205:44
17thHedgies X
Leg 1: Louise Milward-Lawson Leg 2: Matt Bowers Leg 3: Rebecca Paling Leg 4: Chris Winbourne
Mixed Relay404904:02:4605:45
18thThe healthy IBMers
Leg 1: Andreas Haimboeck-Tichy Leg 2: Brendan McGuire Leg 3: Lois Smith Leg 4: Steve Frost
Mixed Relay400304:03:3705:46
19th17 P&M Regt RLC Vet Runners (Whi
Leg 1: John Davies Leg 2: Kat Berry Leg 3: Mark Mondon Leg 4: Brian MacDougall
Mixed Relay403704:03:4205:46
20thWine Festival Winchester
Leg 1: Rosie Bowerman Leg 2: Peter Richards Leg 3: Susie Barrie Leg 4: Claire Quigley Ward
Mixed Relay403904:05:2905:49
21stAndy Howarth Team
Leg 1: Fiona Howarth Leg 2: Mr Andy Howarth Leg 3: Mr Jack Duckitt Leg 4: Mrs Kate Duckitt
Mixed Relay402204:06:5305:51
22ndHedge End Running Club
Leg 1: Tim Ford Leg 2: Mel Ford Leg 3: Michele Jacobs Leg 4: Tracy Puttock
Mixed Relay404704:06:5405:51
23rdHERC HedgeJogs
Leg 1: Gavin Kinley Leg 2: Paul McCabe Leg 3: Linda Cooper Leg 4: Tracey Shepperd
Mixed Relay404604:08:4305:53
24thRunning Rabbits
Leg 1: Rachael Corrie Leg 2: Tamsin De Lara Leg 3: Lyndsey Palser Leg 4: Rosie Simpson
Womens Relay402004:09:0905:54
25thWorthy Runners 7
Leg 1: Richard Spalding Leg 2: Ben Holliday Leg 3: Sweta Lee Leg 4: Catherine Saunders
Mixed Relay404504:09:2605:54
26th4 horseman of the apocalypse
Leg 1: James Cole Leg 2: Andy andreou Leg 3: Richard smith Leg 4: Peter day
Mens Relay402504:10:5005:56
27thRunners Under Construction
Leg 1: Lenny Dalby Leg 2: James Bessey Leg 3: Rachel Gwilliam Leg 4: Marilyn Miles
Mixed Relay402104:11:2505:57
28thWorthy Runners Team 6
Leg 1: Louise Scognamiglio Leg 2: Vicky Marr Leg 3: Patrick Power Leg 4: Sandra Swanson
Mixed Relay404404:12:2905:59
29thHedge End RC over the (h)edge
Leg 1: Max Maxwell Leg 2: Lisa Small Leg 3: Alan Cowan Leg 4: Kelly Milner
Mixed Relay404804:16:2606:04
30thTotton Runners Team 5
Leg 1: Hannah Renyard Leg 2: Lyn Hatchett Leg 3: Andrew Perrian Leg 4: Priscilla Cook
Mixed Relay403104:17:3206:06
31stAgony of DeFeet
Leg 1: Robert Lown Leg 2: Luke Hill Leg 3: Alan Broadbent Leg 4: David Lown
Mens Relay403204:17:3606:06
32ndAlresford Friday FC
Leg 1: Andrew Durham Leg 2: Jon Hickey Leg 3: Richard Tween Leg 4: Mike Stanton
Mens Relay401904:18:3006:07
33rdPHEeling like running today!
Leg 1: Pamela Proud Leg 2: Ross Fothergill Leg 3: George Ponsford Leg 4: Laura Bean
Mixed Relay405104:19:3106:09
34thNew Energy Runners
Leg 1: Clare Molyneux ALL Leg 2: Alan Magee Leg 3: Clare Neave Leg 4: John Catherall
Mixed Relay405504:19:5606:09
35thThe Crispies
Leg 1: Charlotte Routledge Leg 2: Harriet van de Pol Leg 3: Ben Christopherson Leg 4: Jan Richard van de Pol
Mixed Relay405304:20:2806:10
36thM & M
Leg 1: Alison Malcolm Leg 2: Peter Malcolm Leg 3: Chris Morley Leg 4: Dave Morley
Mixed Relay403504:23:0706:14
37thWorthy Runners Team 3
Leg 1: Annemarie Schellens Leg 2: Olly Kierans Leg 3: Nigel Smith Leg 4: Laura Spooner
Mixed Relay403404:24:0306:15
38thUpham Ladies
Leg 1: Stacey Steele Leg 2: Tracy Lambert Leg 3: Lucy Pilgrim Leg 4: Cat Barrett
Womens Relay401504:24:2306:15
39thWorthy Runners Team 4
Leg 1: Rowland Page Leg 2: Caroline Adamthwaite Leg 3: Natasha Jones Leg 4: Peter Kierans
Mixed Relay404204:26:3806:19
40thWorthy Runners Team 5
Leg 1: Christie Page Leg 2: Lucy Holliday Leg 3: Jennie Geach Leg 4: Stuart Geach
Mixed Relay404104:28:5306:22
41stSalty Seahorses
Leg 1: alan paton Leg 2: Samantha Cherry Leg 3: Colin Phair Leg 4: Chris Corboy
Mixed Relay404004:32:3206:27
42ndChapman IP trade marks
Leg 1: Rachel Pellatt Leg 2: Ellie Harper Leg 3: Jen Stocker Leg 4: Tom Regan
Mixed Relay401304:35:2706:31
43rdWorthy Runners Team 2
Leg 1: Stuart Hickman Leg 2: Duncan Rutter Leg 3: Rhian McNaughton Leg 4: Sarah Lewis
Mixed Relay403804:36:3806:33
44thShentons
Leg 1: Lisa Warriner Leg 2: Chloe Jay Leg 3: Alexandra Chessum Leg 4: Gwyneth McLaughlin
Womens Relay404304:40:3806:39
45thPolly Dimelow Team
Leg 1: Polly Dimelow Leg 2: Louise Rideout Leg 3: Claire Humphreys Leg 4: Libby Sinclair
Womens Relay405004:42:2906:41
46thChapman IP patents
Leg 1: Vicky Pugsley Leg 2: Luke Tregilgas Leg 3: Tom Gibbs Leg 4: Annemarie Parsons
Mixed Relay401104:45:2906:45
47thCheese Burghers
Leg 1: Ben Ash Leg 2: Monica González-Jones Leg 3: Laura Strapp Leg 4: Simon Kelsey
Mixed Relay401004:47:3106:48
48thTotton 3
Leg 1: Sarah Lewis Leg 2: Jacquie Barlow Leg 3: Esther Hardie Leg 4: Lara Cove
Womens Relay400804:51:3306:54
49thMarathon Wannabes
Leg 1: Ruth Horner Leg 2: Glenna Greenslade Leg 3: Tricia Meads Leg 4: Geoff Meads
Mixed Relay401804:51:3906:54
50thERIN Runners
Leg 1: Edwin Wright Leg 2: Matthew Collins Leg 3: Kierran Leg 4: Rikki Rappini
Mens Relay402604:52:2406:55
51st17 P&M Regt RLC Vet Runners (Blu
Leg 1: Ian Davidson Leg 2: Danette Copestake Leg 3: David Matthews Leg 4: Brian Macdougall
Mixed Relay400704:58:4707:04
52ndTania Green Team
Leg 1: Tania Green Leg 2: Danielle Green Leg 3: Charlotte Yorke Leg 4: Bryony Moody
Womens Relay405405:03:0607:10
53rdNew Energy Sprinters
Leg 1: Mike Molyneux Leg 2: Christie Fitzhenry Leg 3: Catherine Mitchell Leg 4: Charlotte Rann
Mixed Relay405605:08:1007:18
Results updated
03-Oct-2017 13:41:13
Home