Batroun Triathlon
8 October 2017
Provisional Results

Sprint Relay

Class Pos'nNameTeamBibTimeAge
1stTeam Let's Run
Regular30101:03:50
2ndTeam Army SPRINT
Leg 1: lwies Dager Leg 2: Kamal al Chaaben Leg 3: Ali Swieden
Army25301:05:15
3rdTeam Mercury club
Leg 1: Omar Daaboul Leg 2: Bassam Dennawi Leg 3: Saleh Zeaiter
Gyms or Clubs27801:06:05
4thTeam Arab
Regular29801:08:13
5thTeam 1 ISF
Leg 1: Christian Ashar Leg 2: Goerge Skandar Leg 3: Hicham Al Ahmadieh
ISF29201:14:35
6thTeam Batroun 1
Leg 1: Tony Makary Leg 2: Joseph Daaboul Leg 3: Sami Daou
Batroun municipality28101:17:03
7thTeam RONFORCE
Leg 1: Charbel Sattouf Leg 2: Milo Daou Leg 3: Ronnie Shalhoub
Regular28801:18:31
8thTeam LINA
Regular29701:21:01
9thTeam Veterans
Leg 1: Peter Boutros Leg 2: Serge Assal Leg 3: Michael Sakr
Batroun Village28401:21:39
10thTeam The champs
Leg 1: Lucas Megarbane Leg 2: Yann Nahas Leg 3: Chafic Akhras
Families29101:23:19
11thTeam 2 ISF
Leg 1: Redaa Ahmad Leg 2: Moustafa Hamieh Leg 3: Omar Faour
ISF29301:26:32
12thTeam Hamat
Leg 1: Nassim Khoury Leg 2: Fawzi Issa Leg 3: Wadih Zakharia
Batroun Village28601:30:05
13thTeam THE BALADI'SS
Leg 1: Youmna Baladi Leg 2: Carl Baladi Leg 3: Carl Baladi
Families28001:31:13
14thTeam Dreamteam Utd
Leg 1: Ramzi Bahsoun Leg 2: Gurpreet Singh Leg 3: Ella Van Den Heuvel
Regular28501:32:06
15thTeam L3
Leg 1: Tahj Haddad Leg 2: Imad Nawam Leg 3: Imad Nawam
Batroun Village29001:38:33
16thTeam Makhloufies
Families29901:39:07
17thTeam Baladi's + Nikolas
Leg 1: Cyril Baladi Leg 2: Nikolas Papaeracleous Leg 3: Cherif Baladi
Families28201:39:19
18thTeam Colonel
Leg 1: Elie Naoum Leg 2: Estephan Haddad Leg 3: Wafaa Al hassan
Corporate29601:43:45
19thTeam BELZ Ballers
Leg 1: Stephanie Coutrix Leg 2: Jaime Lozano Leg 3: Keith Stanski
Regular27901:44:49
20thTeam Lebanon Mountain Trail Associati
Leg 1: Salam Khalife Leg 2: Alfred Farwagi Leg 3: Carlos Bou Nafeh
NGOs or Charities27601:50:09
21stTeam St Joseph Scouts
Leg 1: Christelle Abdel Nour Leg 2: Antoine Francis Leg 3: Jose Roumanos
Batroun Village29401:53:34
22ndTeam B-Town
Leg 1: Mehyo Jawhary Leg 2: Mohammed Tarek Aboud Assal Leg 3: Katia Rajeh
Gyms or Clubs28701:58:05
23rdTeam St Joseph Apaches
Leg 1: Roy Hayek Leg 2: Etienne Matta Leg 3: Maxim Tanios
Batroun Village29502:16:54
Results updated
09-Oct-2017 22:53:45
Home