MLS Pyestock
6 December 2017
Final Results

Show Splits

Brown - 7.85Km

Pos'nNameUnit/ClubClassTimePace
1stLt Col R Mawer
MoD Abbey WoodM4500:49:2706:17
2ndPeter Jones
SNM6000:54:1606:54
3rdMike Frizzell
BADOM5500:54:4206:58
4thCapt Gallagher
32 Regt RAM4000:54:4906:58
5thColin Metcalfe
BAOCM5500:55:2507:03
6thBecky Raftery
HHW2100:55:2607:03
7thWO2 T S McComiskie
1 RHAM4000:55:3607:04
8thLt Col C S Huthwaite
Army HQM4500:56:3407:12
9thKeith Belsey
SNM5000:56:3707:12
10thCpl S Parnell
ATR WinchesterM3500:56:4607:13
11thCapt AJ Snell
Army HQM4000:56:4607:13
12thCameron Lamond
SNM4500:56:5607:15
13thMaj S Collinson
HQ RCM5000:58:0707:24
14thCSgt A Heath
RMOCM3500:59:1207:32
15thOCdt J Grimsdale
Southampton Univ OTCM2001:00:0107:38
16thPaul Lane
BAOCM6001:00:3407:42
17thSq Ld R Bromfield
RAF OdihamM2101:01:3407:50
18thBarry Jones
SOM5001:02:1707:56
19thRobert Neal
RAFOM2101:02:2307:56
20thWO2 J Edwards
Minley StnM4501:02:2607:57
21stMark Saunders
BOKM5501:02:3107:57
22ndGraeme Macmillan
INDM4001:02:4207:59
23rdSimon Farrington
BAOCM2101:03:0208:01
24thWO2 S Craig
11 Regt RLCM4001:03:0908:02
25thCapt T Skelding
ATR WinchesterM2101:03:2708:04
26thWO1 S Ebbrell
Deepcut StationM4001:03:3608:06
27thJulian Hartwell
SOCM6001:03:4208:06
28thAllan Farrington
BAOCM6001:04:0608:09
29thCpl T Steele
ATR WinchesterM2101:05:1308:18
30thPeter Huzan
SLOWM5001:05:1708:18
31stMike Bennett
HHM6001:06:4808:30
32ndAndy Robinson
SLOWM6001:07:1508:34
33rdWO1 G Buckley
HQ RCM5001:07:2608:35
34thOCdt J Hembury
Southampton Univ OTCM2001:07:5808:39
35thWO1 SD Greening
Upavon StnM5001:08:1008:41
36thNeville Baker
TVOCM6001:08:1408:41
37thMaj L Wildey
War GarM4001:08:2208:42
38thWO S Collins
RAF SwanwickM5001:09:3808:52
39thWO1 J Leddy
Army HQM4501:10:0708:55
40thWO1 B Webb
HQ RCM3501:10:1108:56
41stMikhail Gryaznevich
TVOCM6001:10:2208:57
42ndNick Care
SOM5501:10:2608:58
43rdLt Col A Southby
War GarM5001:10:5909:02
44thWO1 D Welch
HQ RCM4501:11:0509:03
45thCSgt L Difford
Southampton Univ OTCM4001:12:2909:14
46thEamon Staunton
WIMM6001:13:5109:24
47thChris Poole
RAFOM5501:15:5109:39
48thSarah louise Francis
SNW4501:16:2009:43
49thAndrew Rudd
RSMSM5001:17:1109:49
50thAndrew Hannaford
SOM6001:17:4209:53
51stLCpl A Dabbs
42 Engr Regt (GEO)M2101:18:2809:59
52ndSSgt D Magar
Upavon StnM4501:19:0310:04
53rdLt Col G Balmer
RMOCM4501:19:2410:06
54thTom Mills
NGOCM7001:19:3810:08
55thMaj V Deakin
OUOTCW3501:21:2310:22
56thLt Col JL Kay
256 Fd HospM5501:30:4911:34
Lt Col (Retd) AP Blomquist
RMASM65Disqualified Missed No 20 (35)
Cpl B Rai
RMASM21Disqualified missed 17-19
Results updated
06-Dec-2017 15:18:03
Event website
Home