Concorde Chase

28 January 2018

Final Results

Show Splits

3 - 7.6 Km

Pos'nNameClubClassClass Pos'nAge ClassTimePace
1stLaurence Townley
SNM451stM4552:3206:54
2ndRichard Barrett
BAOCM452ndM4553:4207:03
3rdPhil Murray
BOKM501stM5054:4907:12
4thThomas Howell
SNM181stM1855:0407:14
5thNicholas Wilson
LEIM201stM2058:0807:38
6thKevin Fielding
HHShort Brown1stM5059:3307:50
7thTim Scarbrough
MVShort Brown2ndM2159:3807:50
8thGary Walford
TVOCM502ndM5060:1807:56
9thChris Hooker
SOShort Brown3rdM5560:5408:00
10thLiam Marsh
SOM202ndM2061:4208:07
11thIan Marsden
HHShort Brown4thM4062:2808:13
12thNick Green
GOShort Brown5thM5562:3108:13
13thMatthew Grant
SNM453rdM4563:1208:18
14thKezia Jukes
BAOCW211stW2163:1708:19
15thMark Bentley
WIMShort Brown6thM5063:2108:20
16thIan Jones
NGOCM503rdM5063:4308:23
17thThomas Raftery
HHShort Brown7thM3564:2508:28
18thMel Taylor
SAXShort Brown8thM5064:2908:29
19thPaul Luttman
SOShort Brown9thM4565:4208:38
20thAlan Hickling
SAXShort Brown10thM5066:0708:41
21stJolyon Medlock
WSXShort Brown=10thM4066:0708:41
22ndCharles Daniel
BOKShort Brown12thM6066:2108:43
23rdBecky Raftery
HHW212ndW2166:2508:44
24thClare Howes
BOKW213rdW2166:3708:45
25thDavid Frampton
HHM454thM4566:4208:46
26thFrida Forshallen Goodrich
SNW214thW2166:5008:47
27thRichard Sharp
TVOCM504thM5066:5408:48
28thTom Frost
SNM505thM5067:2308:51
29thCharles Gook
BADOM506thM5068:1308:58
30thIan Wilson
LEIM507thM5068:2108:59
31stPaul Todd
LOKShort Brown13thM4068:4209:02
32ndAnya Crocker
SOCW215thW2168:4409:02
33rdRobin Bishop
TVOCM508thM5068:4609:02
34thBarry Jones
SOShort Brown14thM5069:3209:08
35thMartha Paton
SNW216thW2169:3609:09
36thCameron Lamond
SNM455thM4569:4509:10
37thJohn Oakes
WIMM456thM4570:0609:13
38thThomas Jarvis
RAFOM203rdM2070:3109:16
39thKeith Belsey
SNM509thM5072:4009:33
40thAndy Robinson
SLOWShort Brown15thM6073:1109:37
41stRob Woods
RAFOM457thM4573:1309:38
42ndAlastair Oates
BAOCM458thM4573:2309:39
43rdDan Straka
BKOM5010thM5073:2509:39
44thChristopher McCartney
ODShort Brown16thM4573:2709:39
45thIain Bell
SNM5011thM5073:4709:42
46thSarah Scarbrough
MVShort Brown17thW3574:1809:46
47thLaura Parkes
HHShort Brown18thW2174:4009:49
48thDerick Mercer
BKOM5012thM5075:0409:52
49thSue Carter
SLOWShort Brown19thW5075:4109:57
50thJessica Paton
SNW217thW2175:5209:58
51stJames Wilkinson
BKOShort Brown20thM2175:5409:59
52ndCraig Blackford
BADOM5013thM5076:0110:00
53rdJason Edwards
BAOCM459thM4576:0910:01
54thGeorgi Gospodinov
BKOM5014thM5076:5910:07
55thNikolay Kolev
SLOWM5015thM5077:0410:08
56thZlatko Peev
SLOWM4510thM4577:0810:08
57thTim Denton
GOM5016thM5577:2210:10
58thAndrew French
WIMM5017thM5077:2510:11
59thStu Levene
HHShort Brown21stM4577:3210:12
60thJon Chandler
LOKM5018thM5079:0910:24
61stMatthew Harden
HHShort Brown22ndM1879:1510:25
62ndMike Bennett
HHShort Brown23rdM6580:0710:32
63rdStefan Peykov
SLOWM5019thM5081:0210:39
64thIan Buxton
TVOCM5020thM5081:5910:47
65thAndrea Rebora
SLOWM4511thM4582:1410:49
66thAlan Jones
BKOM5021stM5082:3710:52
67thKatherine Bett
SNW218thW2184:5911:10
68thAnnie Andonova
GOW219thW2185:3311:15
69thDimitar Gospodinov
BKOShort Brown24thM2185:3511:15
70thJon Darley
GOM5022ndM5086:1911:21
71stZsolt Podolyak
SNM5023rdM5086:2511:22
72ndMike Garvin
SLOWM4512thM4586:5211:25
73rdChris Evans
SLOWM5024thM5087:2511:30
74thPeter Foster
BOKShort Brown25thM6088:1811:37
75thKevin Parkes
HHShort Brown26thM6089:5611:50
76thGordon Campbell
RAFOM5025thM5094:3312:26
77thNikolay Yanev
SLOWM4513thM4595:2812:33
78thBo Oqvist
BKOM4514thM4598:1912:56
79thJohn Tzanetis
SNM5026thM5098:5213:00
80thKeith Davies
SLOWM5027thM50100:5613:16
81stNigel Heppenstall
BAOCShort Brown27thM50102:1213:26
82ndChristopher Gurd
SNM182ndM18102:3013:29
83rdMarcus Bateman
SNM5028thM50106:5514:04
84thEoin Sharkey
BKOShort Brown28thM50133:1617:32
85thStephen Gurd
SNM5029thM50135:0417:46
86thYonadab Diez-Urkidi
BKOM5030thM50164:1721:36
Sarah Rollins
SNW21W40Disqualified - Wrong No 13 (227 for 143)
Steven Horsler
WIMM50M50Disqualified - Wrong No 13 (227 for 143)
Tim Must
TVOCM50M50Disqualified - Missed No 6 (230)
Alan Leakey
SLOWShort BrownM55DNF - DSQ Missed 230
Simon Deeks
SAXM45M45Disqualified - Missed No 17 (215)
Rebecca Dal Bon
SLOWW21W21DNF - Retired
Simon Kippin
TVOCM45M45Disqualified - Missed No 1 (202)
Peter Martin
MVShort BrownM55Disqualified - Missed No 1 (202)
John Methven
BKOM45M45Disqualified - Missed No 1 (202)
Simon Dunkley
SNM50M50Disqualified - Wrong No 1 (201 for 106)
Tony Harden
HHShort BrownM55Disqualified - Missed No 14 (118)
Colin Swallow
SNShort BrownM60Disqualified - Wrong No 3 (204 for 110)
Terence Hosking
BKOM50M50Disqualified - Missed No 4 (129)
Results updated
28-Jan-2018 20:09:12
Event website
Home