Clarendon Marathon Relay
1 October 2017
Final Results
Back to Event Page
Show Splits
Marathon Relay - 42.196Km
Pos'n
Team Name
Class
Bib
Time
Pace
1st
Andover Athletics
Leg 1: Dylan George Leg 2: Paddy Turner Leg 3: Jack Butt Leg 4: Jordan Davies
Mens Relay
4052
03:02:27
04:19
2nd
Blood, Sweat and Beers
Leg 1: Sarah Shedden Leg 2: Sarah Gurney Leg 3: Susy Perry Leg 4: Sam Parkinson
Womens Relay
4014
03:17:08
04:40
3rd
Totton 1
Leg 1: Steve Wallington Leg 2: Neil White Leg 3: Daniel Hull Leg 4: Robbie Barlow
Mens Relay
4005
03:22:49
04:48
4th
Hyde Rangers
Leg 1: Matt Grote Leg 2: Steve Cluett Leg 3: Rob Porter Leg 4: Jenny Grote
Mixed Relay
4004
03:26:36
04:53
5th
17 P&M Regt RLC Vet Runners (Red
Leg 1: john Bodys Leg 2: Team Red 2 Leg 3: Team Red 2 Leg 4: Team Red 2
Mixed Relay
4012
03:28:46
04:56
6th
Royal Navy Ladies
Leg 1: Penny Freeman Leg 2: Katharine Armstrong Leg 3: Jennifer Jenks Leg 4: Nicola Little
Womens Relay
4028
03:32:15
05:01
7th
Cirque du Sore Legs
Leg 1: Rachel Gibbs Leg 2: Donna Gavin Leg 3: Alicia Jarman Leg 4: Angela Laycock
Womens Relay
4027
03:34:35
05:05
8th
Ginger Huskies
Leg 1: james lewington Leg 2: Kevin Lamport Leg 3: Rhia Tapper Leg 4: Bex Cleary
Mixed Relay
4030
03:39:53
05:12
9th
Worthy Runners
Leg 1: Michael Morris Leg 2: Matt Greenhall Leg 3: Doug Warden Leg 4: Tom Reid
Mens Relay
4036
03:40:46
05:13
10th
2 Girls not 4
Leg 1: Sam Scott Leg 2: Sam Scott Leg 3: Lucy Zirbser Leg 4: Philippa May
Womens Relay
4029
03:41:00
05:14
11th
Sandhurst Joggers
Leg 1: Graham Robinson Leg 2: Alison Jones Leg 3: Fiona Slevin-Brown Leg 4: Graham Meek
Mixed Relay
4033
03:42:48
05:16
12th
Eastleigh parkrunners
Leg 1: Michael Selby Leg 2: Ian Street Leg 3: Matthew Sprack Leg 4: Chris Goodhead
Mens Relay
4002
03:44:13
05:18
13th
Totton 2
Leg 1: Neil Cameron Leg 2: Peter Mills Leg 3: Andrew Warrew Leg 4: Chris Barnes
Mens Relay
4006
03:47:17
05:23
14th
Totton 4
Leg 1: Marlene Letheren Leg 2: Vivien Alexander Leg 3: Angela Soffe Leg 4: Rebecca Rees
Womens Relay
4009
03:50:10
05:27
15th
Gysin Warr
Leg 1: Henry Warr Leg 2: Matt Stride Leg 3: Tom Luke Leg 4: Paul Rowland
Mens Relay
4001
03:53:24
05:31
16th
X up foursome
Leg 1: Graham Steele Leg 2: Pat Daas Leg 3: Shaun Kara Leg 4: TBC
Mixed Relay
4016
04:02:12
05:44
17th
Hedgies X
Leg 1: Louise Milward-Lawson Leg 2: Matt Bowers Leg 3: Rebecca Paling Leg 4: Chris Winbourne
Mixed Relay
4049
04:02:46
05:45
18th
The healthy IBMers
Leg 1: Andreas Haimboeck-Tichy Leg 2: Brendan McGuire Leg 3: Lois Smith Leg 4: Steve Frost
Mixed Relay
4003
04:03:37
05:46
19th
17 P&M Regt RLC Vet Runners (Whi
Leg 1: John Davies Leg 2: Kat Berry Leg 3: Mark Mondon Leg 4: Brian MacDougall
Mixed Relay
4037
04:03:42
05:46
20th
Wine Festival Winchester
Leg 1: Rosie Bowerman Leg 2: Peter Richards Leg 3: Susie Barrie Leg 4: Claire Quigley Ward
Mixed Relay
4039
04:05:29
05:49
21st
Andy Howarth Team
Leg 1: Fiona Howarth Leg 2: Mr Andy Howarth Leg 3: Mr Jack Duckitt Leg 4: Mrs Kate Duckitt
Mixed Relay
4022
04:06:53
05:51
22nd
Hedge End Running Club
Leg 1: Tim Ford Leg 2: Mel Ford Leg 3: Michele Jacobs Leg 4: Tracy Puttock
Mixed Relay
4047
04:06:54
05:51
23rd
HERC HedgeJogs
Leg 1: Gavin Kinley Leg 2: Paul McCabe Leg 3: Linda Cooper Leg 4: Tracey Shepperd
Mixed Relay
4046
04:08:43
05:53
24th
Running Rabbits
Leg 1: Rachael Corrie Leg 2: Tamsin De Lara Leg 3: Lyndsey Palser Leg 4: Rosie Simpson
Womens Relay
4020
04:09:09
05:54
25th
Worthy Runners 7
Leg 1: Richard Spalding Leg 2: Ben Holliday Leg 3: Sweta Lee Leg 4: Catherine Saunders
Mixed Relay
4045
04:09:26
05:54
26th
4 horseman of the apocalypse
Leg 1: James Cole Leg 2: Andy andreou Leg 3: Richard smith Leg 4: Peter day
Mens Relay
4025
04:10:50
05:56
27th
Runners Under Construction
Leg 1: Lenny Dalby Leg 2: James Bessey Leg 3: Rachel Gwilliam Leg 4: Marilyn Miles
Mixed Relay
4021
04:11:25
05:57
28th
Worthy Runners Team 6
Leg 1: Louise Scognamiglio Leg 2: Vicky Marr Leg 3: Patrick Power Leg 4: Sandra Swanson
Mixed Relay
4044
04:12:29
05:59
29th
Hedge End RC over the (h)edge
Leg 1: Max Maxwell Leg 2: Lisa Small Leg 3: Alan Cowan Leg 4: Kelly Milner
Mixed Relay
4048
04:16:26
06:04
30th
Totton Runners Team 5
Leg 1: Hannah Renyard Leg 2: Lyn Hatchett Leg 3: Andrew Perrian Leg 4: Priscilla Cook
Mixed Relay
4031
04:17:32
06:06
31st
Agony of DeFeet
Leg 1: Robert Lown Leg 2: Luke Hill Leg 3: Alan Broadbent Leg 4: David Lown
Mens Relay
4032
04:17:36
06:06
32nd
Alresford Friday FC
Leg 1: Andrew Durham Leg 2: Jon Hickey Leg 3: Richard Tween Leg 4: Mike Stanton
Mens Relay
4019
04:18:30
06:07
33rd
PHEeling like running today!
Leg 1: Pamela Proud Leg 2: Ross Fothergill Leg 3: George Ponsford Leg 4: Laura Bean
Mixed Relay
4051
04:19:31
06:09
34th
New Energy Runners
Leg 1: Clare Molyneux ALL Leg 2: Alan Magee Leg 3: Clare Neave Leg 4: John Catherall
Mixed Relay
4055
04:19:56
06:09
35th
The Crispies
Leg 1: Charlotte Routledge Leg 2: Harriet van de Pol Leg 3: Ben Christopherson Leg 4: Jan Richard van de Pol
Mixed Relay
4053
04:20:28
06:10
36th
M & M
Leg 1: Alison Malcolm Leg 2: Peter Malcolm Leg 3: Chris Morley Leg 4: Dave Morley
Mixed Relay
4035
04:23:07
06:14
37th
Worthy Runners Team 3
Leg 1: Annemarie Schellens Leg 2: Olly Kierans Leg 3: Nigel Smith Leg 4: Laura Spooner
Mixed Relay
4034
04:24:03
06:15
38th
Upham Ladies
Leg 1: Stacey Steele Leg 2: Tracy Lambert Leg 3: Lucy Pilgrim Leg 4: Cat Barrett
Womens Relay
4015
04:24:23
06:15
39th
Worthy Runners Team 4
Leg 1: Rowland Page Leg 2: Caroline Adamthwaite Leg 3: Natasha Jones Leg 4: Peter Kierans
Mixed Relay
4042
04:26:38
06:19
40th
Worthy Runners Team 5
Leg 1: Christie Page Leg 2: Lucy Holliday Leg 3: Jennie Geach Leg 4: Stuart Geach
Mixed Relay
4041
04:28:53
06:22
41st
Salty Seahorses
Leg 1: alan paton Leg 2: Samantha Cherry Leg 3: Colin Phair Leg 4: Chris Corboy
Mixed Relay
4040
04:32:32
06:27
42nd
Chapman IP trade marks
Leg 1: Rachel Pellatt Leg 2: Ellie Harper Leg 3: Jen Stocker Leg 4: Tom Regan
Mixed Relay
4013
04:35:27
06:31
43rd
Worthy Runners Team 2
Leg 1: Stuart Hickman Leg 2: Duncan Rutter Leg 3: Rhian McNaughton Leg 4: Sarah Lewis
Mixed Relay
4038
04:36:38
06:33
44th
Shentons
Leg 1: Lisa Warriner Leg 2: Chloe Jay Leg 3: Alexandra Chessum Leg 4: Gwyneth McLaughlin
Womens Relay
4043
04:40:38
06:39
45th
Polly Dimelow Team
Leg 1: Polly Dimelow Leg 2: Louise Rideout Leg 3: Claire Humphreys Leg 4: Libby Sinclair
Womens Relay
4050
04:42:29
06:41
46th
Chapman IP patents
Leg 1: Vicky Pugsley Leg 2: Luke Tregilgas Leg 3: Tom Gibbs Leg 4: Annemarie Parsons
Mixed Relay
4011
04:45:29
06:45
47th
Cheese Burghers
Leg 1: Ben Ash Leg 2: Monica González-Jones Leg 3: Laura Strapp Leg 4: Simon Kelsey
Mixed Relay
4010
04:47:31
06:48
48th
Totton 3
Leg 1: Sarah Lewis Leg 2: Jacquie Barlow Leg 3: Esther Hardie Leg 4: Lara Cove
Womens Relay
4008
04:51:33
06:54
49th
Marathon Wannabes
Leg 1: Ruth Horner Leg 2: Glenna Greenslade Leg 3: Tricia Meads Leg 4: Geoff Meads
Mixed Relay
4018
04:51:39
06:54
50th
ERIN Runners
Leg 1: Edwin Wright Leg 2: Matthew Collins Leg 3: Kierran Leg 4: Rikki Rappini
Mens Relay
4026
04:52:24
06:55
51st
17 P&M Regt RLC Vet Runners (Blu
Leg 1: Ian Davidson Leg 2: Danette Copestake Leg 3: David Matthews Leg 4: Brian Macdougall
Mixed Relay
4007
04:58:47
07:04
52nd
Tania Green Team
Leg 1: Tania Green Leg 2: Danielle Green Leg 3: Charlotte Yorke Leg 4: Bryony Moody
Womens Relay
4054
05:03:06
07:10
53rd
New Energy Sprinters
Leg 1: Mike Molyneux Leg 2: Christie Fitzhenry Leg 3: Catherine Mitchell Leg 4: Charlotte Rann
Mixed Relay
4056
05:08:10
07:18
Back to Event Page
Results updated
Event website
Need help?
Home