MLS Barossa East

12 February 2020

Provisional Results

Blue

Course Results

Show Splits
Blue - 7.1 km / 180 m climb
Pos'nNameClubClassTagTimeBehindPaceMessage
1stOCdt B Huthwaite
RMASM2124128858:0508:12
2ndWO2 G Mansfield
12 Regt RAM2140754259:2501:2008:24
3rdAlison Simmons
BOKW6050032061:2703:2208:41
4thMartin Wilson
BKOM7041227763:3305:2808:59
5thSimon Moore
BKOM5540759765:5207:4709:18
6thDavid Frampton
HHM4540835966:1008:0509:21
7thMark Glaisher
SAXM6550263167:2409:1909:31
8thRobin Smith
SOM6550730169:5011:4509:52
9thSimon Turton
BKOM5051023771:0613:0110:03
10thDavid May
SLOWM7041242471:1313:0810:04
11thLCpl A Dabbs
RSMSM2151024072:0313:5810:11
12thLt Col A Magowan
Army HQW408555672:0413:5910:11
13thCharlie Turner
SLOWM659500272:4714:4210:17
14thMichael James
BAOCM6031001072:4814:4310:17
15thKatie Blackford
BADOW2118760573:0915:0410:20
16thAndrew Hannaford
SOM6041242173:2715:2210:23
17thSandy Burgon
BOKM6050172573:5515:5010:27
18thJanos Pula
SOCM4050774674:0516:0010:28
19thJon Magee
SNM5541240475:0316:5810:36
20thDave Chapman
SNM6541237775:0917:0410:37
21stSSgt P Newman
47 Regt RAM4050868775:1817:1310:39
22ndMike Frizzell
BADOM6041229975:2517:2010:40
23rdKevin Pickering
WIMM6541002576:3518:3010:49
24thElisabeth Dickson
BAOCW6040057676:5318:4810:52
25thEamon Staunton
WIMM6041319877:3419:2910:58
26thTim Hughes
TVOCM6510067077:4019:3510:59
27thDavid Lane
SNM6540995478:4920:4411:08
28thTrish Monks
BKOW4051057778:5720:5211:10
29thNeil Grant
SWOCM6541165379:0320:5811:10
30thJohn Tzanetis
SNM5022449879:2321:1811:13
31stDavid Saunders
HHM6050251580:0622:0111:19
32ndBrian Johnson
WIMM6550279180:4122:3611:24
33rdMark Feltham
MVM5541210281:3023:2511:31
=33rdJon Paton
SNM5520144481:3023:2511:31
35thJim Prowting
TVOCM7019554781:5523:5011:35
36thCpl J Brown
42 Engr Regt (GEO)M2147089382:0223:5711:36
37thSSgt S Gowen
35 Engr Regt (EOD)M4048827982:1124:0611:37
38thFrances Kemp
BAOCW1847371682:2024:1511:38
39thPeter Carlill
NORM6048433182:2324:1811:39
40thJohn Harrison
BADOM7050267282:4624:4111:42
41stLCpl C Anderson
35 Engr Regt (EOD)M3548445283:5125:4611:51
42ndPeter Hull
BAOCM7040815284:3726:3211:58
43rdIan Hylton
BKOM5040989885:1227:0712:03
44thSerena Ludford
BADOW5548405085:3827:3312:06
45thLucy Paton
SNW5520877585:5027:4512:08
46thJane Lambert
SOW5541045886:3228:2712:14
47thTom Mills
NGOCM7050012486:5028:4512:16
48thAlex Kemp
BAOCM2141044786:5728:5212:17
49thTrevor Griffiths
BOKM7021077187:0028:5512:18
50thDavid Palmer
BOKM7040766887:0529:0012:19
51stMaj Davis
Artillery CentreM4520394487:2929:2412:22
52ndMike Turner
SOM6549716487:5929:5412:26
53rdLt Col K Fitchett
HQ RCM5550252188:2530:2012:30
54thAllan Darwell
BOKM6548316189:4231:3712:41
55thMaj T Martin
Hermitage StnM4548439689:4731:4212:41
56thPaul Oates
DFOKM7050715189:5831:5312:43
57thSSgt N Gurung
Army HQM2118775990:0632:0112:44
58thMichael Merritt
SOM6050715291:5433:4912:59
59thWO2 E O'Hara
HQ AMSW3550924094:3136:2613:22
60thSue Hands
WIMW7040208696:2138:1613:37
61stJon Vaughan
BKOM4050757996:3938:3413:40
62ndAlan Richards
NGOCM7040759397:5039:4513:50
63rdLt Col D Pealin
HQ RCM50497300100:2342:1814:11
64thPeter Riches
TVOCM65410016101:4943:4414:24
65thStephen Jackson
NWOM65505236102:2644:2114:29
66thDanny Skillman
GOM60507324104:1646:1114:44
67thAnne Tynegate
BADOW55410495114:3856:3316:12
68thFrederick Smith
GOM55483658129:3271:2718:19
69thAlan Gracey
BKOM50483196136:0578:0019:14
Gnr L Thompson
47 Regt RAM20508691DNFRetd
2 Lt O Measey
13 Regt RLCM21483616DNFRetd
Dave Ryder
SNM55195608DNFRetd
Christopher Pritchett
WIGHTOM60500318DSQWrong #10 (125 for 142)
Melanie Slade
SNW50484012DNFRetd
John Simmons
BOKM65500125DSQWrong #10 (125 or 141)
Ginny Hudson
NGOCW55412101DSQWrong #17 (138 for 135)
Ian Watson
SNM55295126DSQWrong #11 (141 for 139)
Paul Oldfield
BAOCM60407306DSQWrong #12 (128 for 127)
Martin Wiles
SNM55484419DNFRetd
Malcolm Lyon
SLOWM60189565DNFRetd
Capt S Burton
RMASM21480808DNFRetd
Capt A Llewellyn
War GarM40184392DSQWrong #10 (125 for 142)
Andy Gaches
WIGHTOM70483624DSQWrong #18 (106 for 101)
Results updated
12-Feb-2020 18:23:56
Home